Як народити дитину в Польщі?

Поради щодо народження, виховання та лікування дітей. Дитячі казки, відео, призначення масових прогулянок батьків з дітьми та багато іншого.

Чи допомогла вам моя стаття?

Ви можете обрати 1 варіант відповіді

Переглянути результати
Вікуля

Re: Як народити дитину в Польщі?

Повідомлення Вікуля » 10 березня 2016, 18:01

привіт хотіла запитати,а дитина буде полячати допомогу в Україні ? і може протягом якого часу потрібно подати документи,і чи потім дитина зможе піти у Польщі в школу)Буду вдячна за відповідь)

Гість

Повідомлення Гість » 18 березня 2016, 14:16

Вікуля писав:привіт хотіла запитати,а дитина буде полячати допомогу в Україні ? і може протягом якого часу потрібно подати документи,і чи потім дитина зможе піти у Польщі в школу)Буду вдячна за відповідь)

Допомогу яку і від кого?
Від Польщі- так це можливо, але дитинка повинна бути замельдована в Польщі, і зголошена до USC(виданий відповідний одпіс) та NFZ(на підставі праці одного або двох батьків). Коротко кажучи- держ органи мають розуміти, що перебування дитини на території Польщі пов'язане з постійною або ж тимчасовою працею батьків.
"Beneficjentami programu rządowego 500 Plus mogą zostać:
- obywatele Polski
- cudzoziemcy:
-gdy stosują się wobec nich przepisy o koordynacji systemów zabezpieczeń społecznych
-gdy wynika to z międzynarodowych umów dwustronnych
- gdy osoba posiada kartę pobytu z adnotacją "dostęp do rynku pracy", ale z wyłączeniem obywateli państw trzecich:
------z pozwoleniem na pracę na okres krótszy niż 12 miesięcy.
------którzy przybyli do Polski na studia
------mogących pracować w oparciu o wizę
Cudzoziemcy mają prawo do świadczeń pod warunkiem zamieszkiwania na terytorium Polski przez okres pobierania świadczenia. Wyjątek stanowią sytuacje, gdy dwustronne umowy międzynarodowe lub przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego mówią inaczej.

Джерело: http://www.program500plus.pl/dla-kogo.html"

Теоретично, дитина може перебувати і в Україні- головне її присутність на момент подання заяви(вньоску) до MOPS. Хоча, це можна подати і ел методом

Що до допомоги від України- все стандартно- райсовбез

Алла

Повідомлення Алла » 18 березня 2016, 15:21

Романе,доброго дня! В мене питання трішки не по темі,але можливо ви всеодно зможете щось підказати.
Я хочу провести вакцинування дитини в Польщі.Друзів,чи будь якого "виходу" на Польщу не маю.Може ви знаєте якісь приватні дитячі центри чи поліклініки в яких можна просто приїхати і зробити прививку,звичайно,заплативши гроші.
Буду вам дуже вдячна за відповідь

Юрій

Повідомлення Юрій » 23 березня 2016, 10:22

Алла писав:Романе,доброго дня! В мене питання трішки не по темі,але можливо ви всеодно зможете щось підказати.
Я хочу провести вакцинування дитини в Польщі.Друзів,чи будь якого "виходу" на Польщу не маю.Може ви знаєте якісь приватні дитячі центри чи поліклініки в яких можна просто приїхати і зробити прививку,звичайно,заплативши гроші.
Буду вам дуже вдячна за відповідь

В Польщі є можливість щепитись від багатьох захворювань. Частенько вони використовують об'єднанні прививки 5в1 і 6в1 мотивуючи це тим- що дитинка буде менше психологічно травмуватись. Але такі об'єднані "дози" це теж і потужний удар на всю систему дитинки. Ціна- біля 200 зл. Щепитись можна у всіх пунктах NFZ.

Анна1

Повідомлення Анна1 » 11 квітня 2016, 11:23

Дякую за статтю, дуже корисна інформація. :D
Скажіть ще будь ласка, влаштуватися на роботу можна Польщі навіть коли вагітна? І чи на кожній роботі цю страховку дають?! Чи це вже по бажанню?! Вона ж платна?

Юрій

Повідомлення Юрій » 20 квітня 2016, 12:21

Анна1 писав:Дякую за статтю, дуже корисна інформація. :D
Скажіть ще будь ласка, влаштуватися на роботу можна Польщі навіть коли вагітна? І чи на кожній роботі цю страховку дають?! Чи це вже по бажанню?! Вона ж платна?

Так. Теоретично ніхто не може Вам відмовити у прийнятті на роботу. Вагітність- це не обеження
Проблемка знайти такого роботодавця, котрий Вас прийме у такому статусі. Згідно норм BHP, особа що є вагітною не може працювати за виробничою лінією, стоячи понад 3 години протягом робочої зміни, та не більше 4 годин при праці з компютером. Усі роботодавці після зголошення вагітної особи ймовірно перевірятимуться відповідними органими на передмет дотримання цих норм. Окрім того, оскільки йде постійна перевірка щодо таких випадків- вони можуть поцікавитись чи справді дана особа працювала, що робили, свідки , документи і т.д.
Зараз діє норма, при якій навіть якщо жінка не працювала до вагітності, все рівно отримуватиме декретні в розмірі 1000 зл щомісячно протягом року. Тому, якщо Ваш чоловік працює- це не повинно бути проблемою
Щодо страхівки- вона може оплачуватись роботодавцем а також особисто(власними внесками). Тому- тут вибір за Вами.
Окрім того- якщо порівняти сумарні кошти, котрі будуть витрачені на приватних гінекологів(державні практично не доступні), лікування(адже ліки не рефінансуються) то краще просто приїхати в термін та в Польщі народити дитинку

Андрій І

Повідомлення Андрій І » 10 травня 2016, 00:14

Доброго дня,

Ми з дружиною плануємо народжувати в жешуві ( про фаміліа), чи могли б Ви підказати будь яку інформацію яка допоможе нам знайти місце проживання на перед/після пологовий період ( можливо є контакти людей що здають в оренду квартиру, фірм які поможуть у пошуку такої квартири ) ?

Дякую.

Liudmyla
Контактна інформація:

Повідомлення Liudmyla » 13 травня 2016, 22:32

Андрій І писав:Доброго дня,

Ми з дружиною плануємо народжувати в жешуві ( про фаміліа), чи могли б Ви підказати будь яку інформацію яка допоможе нам знайти місце проживання на перед/після пологовий період ( можливо є контакти людей що здають в оренду квартиру, фірм які поможуть у пошуку такої квартири ) ?

Дякую.

Доброго дня, ми з чоловіком знімали квартиру у друзів, а так поляки досить погано до короткотермінової оренди відносяться. Хочуть одразу надовго здати... Тому можу допомогти в пошуку квартири, чи у друзів запитаю. Напишіть, будь ласка, орієнтовну суму, яку хотіли б витрачати на житло і я підкину варіантів (можете в приват писати стосовно суми, а запитання будь ласка публікуйте на форумі, бо у всіх більш-менш схожі проблеми і одною відповіддю зможемо допомогти одразу всім).

KatherineKate

Повідомлення KatherineKate » 22 травня 2016, 10:01

Доброго дня,

Ми з чоловіком зараз теж в пошуках житла в Жешуві, їхати треба вже досить скоро, початок червня. Можливо, хтось міг би порадити оренду житла чи порекомендувати до кого з таким проханням можна звернутись. Людмило, була б вдячна за вашу допомогу. Чомусь в приват написати не змогла. Щиро вдячна!

Julia

Повідомлення Julia » 05 червня 2016, 21:00

Liudmyla писав:
Андрій І писав:Доброго дня,

Дякую.

Доброго дня, ми з чоловіком знімали квартиру у друзів, а так поляки досить погано до короткотермінової оренди відносяться. Хочуть одразу надовго здати... Тому можу допомогти в пошуку квартири, чи у друзів запитаю. Напишіть, будь ласка, орієнтовну суму, яку хотіли б витрачати на житло і я підкину варіантів (можете в приват писати стосовно суми, а запитання будь ласка публікуйте на форумі, бо у всіх більш-менш схожі проблеми і одною відповіддю зможемо допомогти одразу всім).

Доброго дня, Людмило.
Будемо народжувати в Жешуві в серпні. Хотіли би дізнатись щодо житла. Чи не могли би ви зорієнтувати щодо аренди квартири на 2-3 тижні. Оріентовна сумма 1000-1200 злотих. Дякую. Юля

Повернутись до “Для матусь і татусів”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 1 і 0 гість